İZMİR’in Konak ilçesi Alsancak semtinde yer alan eski Tekel deposunun restorasyonuyla yapılan Mimarlar Odası İzmir Şubesi/ İzmir Mimarlık Merkezi binası uluslararası bir mimarlık ödülü kazandı. Bina, Chiacago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi ile Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Mimarlık Ödülleri 2015’de ödül verilen 26 ülkeden 60 bina arasında yer aldı.

MuuM, Dünya Mimarlık Festivali (WAF) kapsamında düzenlenen ve Mimarlık dünyasının en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen WAF 2015 Awards'ta 2 projeyle finale kalma başarısını gösterdi. 4-6 Kasım 2015 tarihleri arasında Singapur'da gerçekleştirilen Festivali'nde MuuM projelerinden Erciyes Kongre Merkezi "Geleceğin Kültür Yapıları" kategorisinde, Lösev Doğal Yaşam Merkezi ise "Geleceğin Sağlık Yapıları" kategorisinde ödül aldı.
Craft312 Studio, İtalya’nın her yıl uluslararası platformda uygulanmış projelere verdiği en önemli ödül olan A’Design Award 2015 ödülünü İç Mimari Tasarım kategorisinde İpek Üniversitesi Hazırlık Binası ile aldı. İç Mimari projeleri Craft312 Studio tarafından gerçekleştirilen yaklaşık 160.000 m2 alana sahip İpek Üniversitesi Kampüsü’nde yer alan 16 binadan biri olan 17.000 m2 lik Hazırlık Binası, ilk tamamlanan binalardan biri olma özelliğini taşıyor.
Ulusal olduğu kadar uluslararası arenada da imza attığı projeler ve kazandığı prestijli ödüllerle Türkiye mimarlığının önemli temsilcileri arasında öne çıkan Tabanlıoğlu Mimarlık, dünyanın en önemli gayrimenkul buluşmalarından MIPIM 2015’te de çok yönlü ve etkin bir şekilde yer aldı. MIPIM Awards 2015’te Selçuk Ecza projesi ile “En İyi Ofis Yapısı” ödülünü alan Tabanlıoğlu Mimarlık, küresel buluşmada katılımcı ve konuşmacı olarak da yer aldı.
Salon Architects kurucu ortağı Y.Mimar Alper Derinboğaz, The Plan Awards 2015'de "İnovatif Mimarlık" Ödülü'nü alarak uluslararası bir başarıya imza attı. Dünyaca ünlü İtalyan mimarlık dergisi The Plan'in bu yıl ilkini düzenlediği ödüllerdeBolayır Evi, CT Hukuk Bürosu, Office Central ve Aktif Strüktürler projeleriyle finale kalan Derinboğaz, "İnovatif Mimarlık" kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

© 2011 Byaz.eu | Tüm Hakları Saklıdır.

Hakkımızda| Referanslar | iletişim